Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza  w Ochotniczej Straży Pożarnej w Rudniku nad Sanem istnieje od 1992 roku. W chwil liczy ona 30 członków dziewcząt i chłopców  w wieku 11-18 lat. 
W 2023 roku drużyny MDP brały udział.
- I Manewry Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w Stalowej Woli – 2 i 6 miejsce,
- IV Halowe Otwarte Mistrzostwa Stalowej Woli w Zawodach Sportowo-Pożarniczych – MDP 3 miejsce,
- Halowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Powiatu Niżańskiego Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych – MDP dziewcząt 5 miejsce, MDP chłopców 5 i 8 miejsce. Galeria Zawodów
W minionym roku nasza Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza prężnie działała na rzecz ochrony przeciwpożarowej. Uczestniczyła w szkoleniach z pierwszej pomocy, zbiórkach, w działaniach społecznych, wycieczkach m.in. brała udział w kweście pn.” Ratujmy Zabytkowe Groby”, wycieczce do Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Nowej Sarzynie oraz w I Wojewódzkim Sejmiku Młodzieżowych i Dziecięcych Drużyn Pożarniczych w Stalowej Woli. W dniu 21 października młodzież z naszej OSP wraz z opiekunami realizując zadanie "Wzmocnienie Ochotniczej Straży Pożarnej w Rudniku nad Sanem w celu sprawnego działania z młodzieżą" w ramach programu "Fundusz Młodzieżowy" organizowanego przez Narodowy Instytut Wolności udała się na wycieczkę do Centralnego Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach.
Członkowie drużyn posiadja ubrania koszarowe MDP oraz Polary MDP.